2. 6. 2019

Ulehčete si práci na zahradě

Každý, kdo má alespoň malou zahrádku moc dobře ví, kolik práce na ní po celý rok je. Když se však jedná o velkou plochu, její udržování v normálním stavu se může proměnit v noční můru. Pokud však chcete, aby vaše zahrada doslova vynikala a okolní zahrady oproti ní vypadaly jako chudé příbuzné, budete se muset snažit ještě daleko více. Naštěstí se dnes v tomto směru nemusíte spoléhat na klasickou ruční práci, i když ani té se nevyhnete, ale můžete použít moderní stroje, se kterými vám půjde práce přeci jen o něco více od ruky.
trávník a sekačka na trávu

Sekačka

Mezi naprostý standard rozhodně patří sekačka. Ale ne nějaká stará na ruční pohon, s níž byste si tak akorát ublížili, ale moderní verze, která dokáže s trochou nadsázky sekat trávu sama. Výběr je pestrý, tak si klidně můžete zvolit takovou, jejíž parametry vám budou dokonale vyhovovat. Běžně se prodávají klasické benzínové stroje i jejich alternativy na elektřinu. S benzínovou sekačkou se dostanete bez problémů všude, jen musíte mít v nádrži alespoň pár kapek benzínu. I s elektrickou sekačkou můžete posekat celou zahradu, ale musíte mít dostatečně dlouhý kabel, což je někdy problém. Pokud máte menší zahradu, klidně si pořiďte elektrický typ, ale jste-li majiteli většího pozemku neváhejte a sáhněte po benzínové sekačce.
sekačka na trávníku

Křovinořez

S dobrou sekačkou jistě dokážete zázraky, ale ne úplně všechny. Je to konec konců poměrně velký stroj a nedostane se všude. Trávu v těsné blízkostí stromů, plotu, záhonu s květinami nebo domu sekačkou nezastřihnete. Nemusíte však na tuto práci brát nůžky. Stačí si objednat jiný typ zahradní techniky – křovinořez, který je na tento druh práce vynalezen. S jeho pomocí dokážete zkrátit stonky trávy prakticky kdekoliv se vám zamane. Navíc je možné s ním do jisté míry udržovat i křoviny a samozřejmě také živý plot. Při práci s křovinořezem byste měli nosit ochranný oděv v podobě dlouhých kalhot a ochranných brýlí.