24. 5. 2019

Jen ať to hezky vyskáčou

Máte zahradu? A máte děti? A záleží Vám na jejich zdravém vývoji a zdraví? A pořídili jste těm dětem na zahradě trampolínu? Pokud ne, tak to určitě udělejte, je to naprosto úžasná záležitost. Dětská trampolína by měla být samozřejmostí v každé domácnosti, kde vyrůstají děti. Pokud nemáte zahradu, určitě se vyplatí pořídit alespoň menší alternativu do bytu.
zábava na trampolíně
V současné době, kdy žijeme v éře technických vymožeností a i malé děti tráví stále více času na tabletech a smartphonech, dětem chybí pohyb. To vede jednak k nárůstu dětské obezity, která může mít v budoucnu naprosto fatální následky a jednak k nahromadění energie, která se nemá kde přirozeně vybít a dítě proto daleko snadněji volí agresivní projevy chování.
Každé dítě navíc nemá kladný vztah ke sportu nebo tanci a ne všichni rodiče si mohou dovolit sportovní aktivity hradit. Ale hopsání a skákání baví i toho největšího nešiku. Nemluvě o tom, že i takový nešika si díky pravidelnému pohybovému tréninku zvýší své sebevědomí v oblasti pohybových aktivit. Jedná se o aktivitu, která je vhodná jak pro malé, tak i pro větší děti.
trampolína pro děvče
Pokud si pořídíte variantu, která je určena na zahrady, věřte tomu, že i Vy dospělí budete velmi rádi řádit spolu s dětmi a budete se pak sami divit, jaký si díky tomu získáte respekt.
Tato aktivita je rozhodně vhodná i pro řadu dětí s různými hendikepy. Například děti, které mají agresivní projevy autismu, se zde dostatečně vyřádí, a pak budou méně zlobit. A případů tohoto typu bychom zajisté našli mnoho.
Samozřejmě jedná se o nezanedbatelnou investici, ale ta se Vám rozhodně vyplatí a v konečném důsledku i vrátí. Nebudete muset s dětmi vyhledávat různé placené atrakce, které v konečném důsledku nejsou ani tak zábavné.
A jen tak pro zajímavost. Hopsání na trampolínách si oblíbili také ženy, které trénují dumping v různých fitness centrech.

written by - Posted in Nezařazené