24. 3. 2019

Pravidla základ života

Jste ve své třídě nebo u rodinného stolu, a posloucháte kázání od osob, kterým jsou pravidla a nejrůznější zákony, pro vás podivné pro ně nejdůležitější věcí na světě, vším co jim vězí v jejich ohraničené mysli. A jak tam sedíte a přemýšlíte, zda se vzbouříte a dáte najevo svůj nezralý a ještě nezkušený názor, nebo se podvolíte vůli moudřejšího jedince. Ale ta hlavní věc nad čím visí vaše veškerá pozornost, je smyslnost, těchto pravidel. To co přece říkají nedává přece absolutně žádný smysl.
pravidla na tabuli

A začínáte si říkat proč vás takto deptají svými hloupými zákony. Ale musíte věřit tomu, že všechno, co vám vaši rodiče a někteří učitelé vkládají do hlavy, je zrovna to pravé, co vás posune dál na vaší cestě skrze váš náročný a plnohodnotný život. Musíte se zastavit, a zaostřit na ten daný moment a otevřít svoji lehce uzavřenou mysl, otevřete ji a nadechněte, i když se vám zrovna teď úplně nezdá, že mají pravdu a nedávají vám jejich průpovídky, pravidla a zákony moc velký smyl. Musíte si uvědomit, že to co je důležité je pro vás to klíčové k tomu, abyste se v dnešním rychlém a pokrokovém světě bezhlavě nebloudili a neztratili se v nekonečné smyčce zákonů a pravidel. Tak je poslouchejte a zkuste se lehce přehoupnout a pro jednou uposlechněte dospělého, který ve svém životě prožil více a má větší zkušenosti, protože i když to stále ještě nechápete, tak lidé se nejlépe a nejrychleji učí ze svých vlastních chyb.
nelegální a legální

Chyb, které mají spojené s nějakou těžkou situací, tak se lehce zamyslete nad tím, zda byste neměli trochu zmírnit své nároky na názory ostatní a být více tolerantní, protože názory ostatních lidí jsou spojeny s jejich vlastními životy, o kterých toho dost často víte velice málo. Tak se trošku ovládněte a přistupujte k názorům ostatních s větším odstupem a větším prostorem ve vašem srdci, duši a mysli, abyste nevypadali a nestali se lidmi, kterým na ničem a nikom nezáleží.