20. 3. 2019

Jak správně pečovat o ruce

Používáme je každou vteřinou, aniž bychom si to uvědomovali. Díky nim máme možnost uskutečnit mnoho věcí. Samozřejmě jsou mezi námi i handicapovaní lidé, kteří nemají takové možnosti jako my všichni ostatní. Bohužel se však s tímto postižením musí naučit žít. Proto bychom si měli my všichni vážit toho co máme a pečovat o to, co nejlépe a nejvíce dokážeme.
dvě ruce
Už od narození se nám o ně rodiče starají. Chvíli po narození dostáváme rukavičky, abychom si nepoškrábali obličej nehty, které ještě nejsou ostříhané. Poté nám je mažou a opatrně zastřihují nehty, které nám rostou velice rychle.
V pozdějším věku si je dost často zašpiníme, protože rádi malujeme temperami a fixkami. Dost často je drhneme kartáčkem, abychom dostali špínu dolů. Hlína bývá i za nehty, a proto drhneme i nehty.
V dětství se nám může stát, že se nám projeví různé kožní problémy. Tímto problémem můžou být třeba různé druhy ekzémů atd. Tím začíná kolotoč, kdy se o naše ruce musíme začít více a lépe starat. Měli bychom si dojít k lékaři, který specifikuje, o jaký problém se přesně jedná. Nejčastěji nám doporučí nějaké léčiva v podobě mastí, které máme pravidelně aplikovat na kůži.
chycený prst
Pokud máme to štěstí a nemáme žádné kožné potíže, tak bychom přesto měli už v útlém věku začít o ně lépe pečovat. Jestliže nechceme mít v brzkém věku ruce, které vypadají jak seniorské a vrásčité, tak bychom je měli pravidelně a dostatečně hydratovat. Hydratací máme na mysli různé krémy, které zakoupíte v drogerii, různých obchodech nebo v lékárně. Pokud si nebudeme jistí, jaký vhodný prostředek pořídit, může nám poradit lékárnice nebo máme možnost se podívat na recenze různých produktů na internetu.
Neměli bychom zapomínat na nehty. Ty bychom měli pravidelně zastřihovat. Nikdy je nezastřihujte až moc! Může to být poté bolestivé a nepříjemné.

written by - Posted in Nezařazené