5. 6. 2021

K čemu je dobrý signal boost pedal?

Možná se to nezdá, ale ani amatérští hudebníci, kteří hrají nejčastěji na nejrůznějších plesech či zábavách, to nemají až tak jednoduché. Jistě, skutečně jen málokdy hrají své vlastní písničky – obvykle hrají výtvory jiných zpěváků či kapel. Avšak rozhodně to není tak, že si jednoduše stáhnou noty a dané písničky si nacvičí.

Ve skutečnosti je potřeba daný song nejprve pomocí nejrůznějších hudebních programů upravit tak, aby odpovídal schopnostem a možnostem jednotlivých členů kapely. Tato část se provádí na počítači za pomoci nejrůznějších hudebních programů.

hudba8

Samozřejmě, můžeme namítnout, že mnohé amatérské kapely hrají na těchto akcích naživo. A je to pravda. Avšak jen málokdo si uvědomuje, že plně živá produkce je v mnoha případech nemožná. Stačí si například jen uvědomit, kolik je v těchto skupinách hráčů na basu, a kolik písniček je podkresleno právě basou.

Proto se používají nejrůznější zařízení, které vytváří potřebné zvukové efekty, které hudebníci sami nejsou schopni na místě vytvořit. Ty obvykle slouží k podkreslení celé produkce a ke zvýšení její kvality. A to je rozhodně něco, co posluchači ocení.

hudba7

Jedním ze zařízení, která jsou přitom používány, je i signal boost pedal. Ten, jak již název napovídá, neslouží přímo k vytváření již zmíněných zvukových efektů. Místo toho je zapojen do zařízení, které tyto efekty pouští, a v patřičných místech je zesiluje či zeslabuje.

Pravdou je, že se k němu často uchylují i profesionální hudebníci. Díky němu totiž dokážou předvést mnohem lepší produkci, než by toho byli schopni. A nesmíme zapomínat, že právě na tom jsou závislí neboť pokud se posluchačům nebude jejich vystoupení líbit, je velmi pravděpodobné, že je již nikdo nenajme. A to samozřejmě znamená, že přijdou o peníze, které by si na takovýchto akcích mohli vydělat. To platí jak pro profesionály, tak pro amatéry – i když pro ty to není tak likvidační.

Je proto jasné, že se snaží si pomoci, jak jen mohou. A toto je jeden z velmi výhodných způsobů, který jim pomůže dosáhnout kvalitních výkonů. A na tom záleží především.