15. 11. 2020

Co vám může nabídnout pobyt a ubytování Lednice na Moravě


Máte v plánu vyrazit na dovolenou a zvažujete nějaký tuzemský pobyt? V Česku je mnoho přírodních krás i historických pamětihodností, a je škoda opomíjet místa, která vám nedokáže nabídnout žádná zahraniční destinace. Máme pro vás tip na letní dobrodružství na Jižní Moravě. Zajistíte-li si ubytování Lednice na Moravě, nebudete litovat. V zámeckém areálu i v blízkém okolí objevíte mnoho zajímavých míst.

zámek Lednice

Zajímavosti z Jižní Moravy

Plocha Lednicko-valtického areálu – zámek Lednice vlastnili ještě před druhou světovou válkou Lichtenštejnové, ti pojali rozkvět svého panství opravdu velkoryse: Nechali vybudovat největší krajinný park v Evropě (a pravděpodobně i na světě), jeho rozloha je necelých 300 čtverečních kilometrů, což je plocha skoro celé Prahy.

Vodní nádrž Nové Mlýny – víte, že přehrada Nové Mlýny je ve skutečnosti kaskádou tří nádrží, jejichž plocha patří k největším v republice? Rekordní je také hloubka, ovšem na opačném konci stupnice, jedna z nejrozsáhlejších přehrad je totiž nesmírně mělká, srovnatelná s hloubkou největšího českého rybníka Rožmberk. Průměrná hloubka je tu přibližně pouhé dva metry.

interiér zámku Lednice

Pálava – chráněná krajinná oblast Pavlovských vrchů zaujímá prostor vápencového pohoří, kde převládá stepní vegetace. Sluneční paprsky tu svítí nejdéle ze všech oblastí Česka, a tomu také odpovídá typická teplomilná fauna a flóra. Vyplatí se vystoupat k nejvyšším vrcholkům Pálavy už jen pro ten fantastický výhled, který konkuruje mnoha rozhlednám v Česku.

Vinohrady – Jižní Morava je proslulá vinařstvím a právě zde, v okolí Mikulova a Valtic je pěstování vinné révy tradicí, která sahá až do starověku. Na konci období slavné říše Římské tu právě legionáři zakládali vinohrady, neboť jim teplé podnebí a příhodné jižní svahy připomínaly přírodní podmínky, které panovaly ve středomoří.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup