20. 12. 2020

Ideální iontový nápoj bez konzervantů

Kokosovník všichni známe i jeho plody, které obvykle kupujeme v obchodě, jenž jsou jimi plně zásobeny. Podlouhlé elipsovité hnědé „šišky“ snad ochutnal již každý. Vypadají zajímavě v míse s ovocem, ale také dobře chutnají. Kokosová dužnina je šťavnatá a mnozí ji jedí jen tak, protože jim chutná. Ve zralém kokosovém ořechu je sice ještě nějaká voda, ale nechutná již dobře.

kokos palmy

Takže, pokud chcete skutečně ochutnat výtečnou omlazovací kokosovou vodu, pak máte šanci ve vybraných obchodech si zakoupit mladý ořech, ke kterému přidávají obchodníci dokonce i brčko na pití. Anebo je možno mladý kokos objednat on-line za příjemnou cenu, když se domluvíte se sousedkou, která je také vyznavačem raw nebo jiného druhu zdravé stravy. I množstevní ceny se počítají. Anebo když nechcete čekat, zajděte do bio obchůdku anebo obchodu se zdravou výživou, kde patrně nebude bio kokosová voda chybět, a to balená v tetra packu.

A proč byste ji měli ochutnat? Nemusíte nic, ale jestliže chcete podpořit své zdraví, udělejte to a zjistíte, jak vás dovede nabudit a hlavně jak skvěle chutná. Tato dobrůtka se získává z mladých kokosových ořechů.

mladý kokos

Jen si představte, než doroste mladý kokosáček, jak je jeho náplň přefiltrovaná za tu dobu, než urazí dlouhou cestu od kořenů až po semeno kokosovníku, kde se usadí a už jen čeká na dozrávání. A v tom přijde zákazník, který právě včas ochutná tuto lahůdku. Dokonce se říkávalo kdysi, že mění DNA, ale buďme střízliví. I když – na každém šprochu ….

Kokosovou vodu můžete ochutnávat do sytosti na dovolené v tropech, ale v současné době si o dovolených v cizině můžeme nechat asi zdát. Proto se poohlédněte po mladém kokosu anebo balené kokosové vodě a zpříjemněte si krátké zimní dny svěží pochoutkou, která má všechny důležité živiny. Obsahuje spoustu vitamínů a minerálních látek včetně vápníku, draslíku, sodíku, fosforu a hořčíku, stejně tak v ní plavou stopové prvky, antioxidanty a aminokyseliny. Nechybí ani enzymy. Všichni tito plavci vyzdvihují kokosovou vodu coby skvělý nápoj vhodný jak pro běžného člověka k ozdravení organismu, ale i pro aktivní sportovce ve formě iontového nabuzujícího nápoje.