8. 11. 2017

Zažijte změnu a mějte se lépe

Udělejte letos změnu a užijte si svou dovolenou jinak – lépe. Zažijete tak mnohem více radosti, dobrodružství i překvapení, které váš život výrazně obohatí a vy tak skutečně pocítíte, že žijete a nikoli pouze přežíváte ze dne na den. Vždyť k pořádnému životu neodmyslitelně patří také pořádná dávka adrenalinu, endorfinů a zvýšení srdeční tep. A to ne kvůli tomu, že nestíháte termíny v práci a nemáte na zaplacení svého nájmu, ale proto, že jste šťastní, že se na něco těšíte, a že vám také nechybí napětí a překvapení. Bez těchto, a ještě mnohých dalších pocitů by byl náš život jako vyprahlá pustina.

karavan

Ovšem tím, že se budeme stále pohybovat ve svých hodně vyjetých kolejích svůj život na vyšší úroveň nikdy nepozvedneme. Jistě, je to velice pohodlné, nemuset se zaobírat žádnými nečekanými okolnostmi, ovšem odpovězte si sami sobě, a to upřímně, zda vás takový život baví, když den, co den vstáváte do práce, kde strávíte celý svůj den, a poté se jen navečeříte a podíváte se na televizi a vše se opakuje. Jedinou změnou v takto zaběhlém rytmu může být vaše dovolená, ovšem pokud i tu prožijete podle předem nalinkovaného scénáře, tak už se ve vašem http://www.rozhlas.cz/dvojka/styl/_zprava/psycholog-jak-stastne-bude-vase-dite-to-zalezi-na-vasem-sebevedomi–1729759životě zhola nic zajímavého neděje.

kemp

Zkuste to proto alespoň v průběhu své dovolené jinak. Pořiďte si za svou škodu octavii tažné zařízení octavia 2 a za toto tažné zařízení pak připojte přívěs a vyrazte tam, kam vás to vždycky lákalo. A nemusí to být nijak daleko, klidně jeďte k rybníku do sousední obce anebo si udělejte pořádný výlet k moři. Když si povezete svou vlastní střechu nad hlavou včetně veškerého potřebného zázemí, pak už vskutku není co řešit. Všude se budete cítit jako doma, protože váš malý domov na kolečkách bude všude s vámi. A vy tak budete moci jet kamkoli vás to zrovna potáhne. A ještě přitom oproti klasické dovolené výrazně ušetříte.