6. 5. 2023

Šetříme při nákupu podle letáku?

Letáky jsou různého druhu, jelikož se nejedná pouze o potraviny, ale i o spotřební zboží (nábytek, elektronika, kosmetika…). Jsou určitě k tomu, abychom nakupovali a nakupovali další věci a obchodník měl větší a větší zisky, což je logické. Úkolem takového letáku je nás přilákat k tomu, abychom do obchodu zavítali. Přiznejte si, že pokud jdete do obchodu, tak koupíte ještě mnoho dalších věcí, které jste ani nechtěli. To je přesně ono! Obchodníci s tímto počítají.
 finance na fasádě
Šetříme peníze?
Pokud se podíváme na nabídky různých hypermarketů, supermarketů a diskontů, tak zde jistě můžeme ušetřit. Kdo alespoň trochu sleduje vývoj cen, tak si musel všimnout, že některé řetězce mají každý týden opravdu razantní slevy potravin a spotřebního zboží. Samozřejmě, že to neplatí o všem, ale pouze o některých. Pokud chcete nakupovat podle letáku, je dobré si ho podrobně prostudovat a napsat si seznam věcí, které budete pořizovat. Obzvláště někteří obchodníci nabízejí opravdu velké slevy i na značkové výrobky. V tomto případě se 100 % vyplatí si takové zboží koupit, hlavně v případě, že máte rádi značkové výrobky. Není neobvyklé, že jsou slevy až 40-50 %. Nicméně se ceny u různých řetězců také liší. Několikrát se mi stalo, že v jednom řetězci v letáku byl v akci výrobek, ale v druhém byl ještě více levnější. Člověk nemůže sledovat všechny obchody. Nejde to už z toho důvodu, že všechny obchody nemáte v místě vašeho bydliště. Každopádně si můžete být jistě, že nějakou slevu určitě dostanete. Určitě si porovnávejte ceny zboží, pokud na to máte alespoň trochu čas. Vyplatí se to, hlavně u značkových výrobků, kdy můžete v některých řetězcích ušetřit opravdu hodně. V tomto případě je dobré si koupit rovnou více balení.
červená cenovka
Obecně platí, že velké hypermarkety, ale také diskontní prodejny mají levnější zboží a větší slevy. Ovšem nemusí to být striktně pravidlem. Ať už patříte k příznivcům nebo odpůrcům reklamy, tak se shodneme na to, že svoje peníze určitě nechceme vyhazovat oknem. V tomto případě je nakupování podle letáku dobrou variantou. Jen si dávejte pozor, když budete v obchodě, abyste nekoupili dalších několik zbytečných věcí. Obchodníci na to spoléhají, to si můžete být jistí. Z vlastní zkušenosti vím, že je těžké odolat a nekoupit.