9. 8. 2018

Litecoin je nadějí ve světě krypta

Litecoin je krypto měna, která po celou dobu své existence zaostává za populárnějším Bitcoinem. Je to přitom veliká škoda, protože tento altcoin má rozhodně co nabídnout. Pokud jste pozorovali jeho růst, tak určitě sami víte, že to vypadá velmi nadějně a že se rozhodně nejedná o nějakou mrtvou měnu. Určitě si tedy zaslouží vaši pozornost. Seznamte se se základními informacemi o tomto altcoinu, který je některými odborníky označován jako velkou nadějí do budoucna:

  • Vznikl roku 2011
  • Jeho zakladatelem je Charlie Lee
  • Plná decentralizace – žádné ovládání, žádné rušení transakcí, žádný kontrolní bod
  • Naprostá anonymita a svoboda
  • Peer to peer síť
  • Zkratka LTC

kryptoměny ve svěráku

Těžba Litecoinu je hračka

Pokud vás tato valuta zainteresovala, možná přemýšlíte o tom, jak ji získat. Máte jako vždy dvě možnosti – buď se můžete obrátit na burzu, kde můžete nějaké mince zakoupit, a tím to končí, nebo se můžete rozhodnout pro mnohem efektivnější těžbu. Je potřeba, abyste měli dostatečné prostory a vybavení, tím myslíme potřebnou výpočetní techniku, litecoin minera speciální software. Důležitá je také otázka odvětrávání a chlazení, poněvadž výpočetní jednotky při nepřetržitém provozu vytvářejí opravdu hodně tepla. Jakmile si však jednou zařídíte těžební místnost, tak nic víc nepotřebujete. Spustíte mining a vše se bude dělat zcela automaticky.
detail PC
Možná vás zajímá, kolik je reálné touto metodou vydělat. Částka je pevně daná, za jeden vytěžený blok aktuálně získáte celých 25 LTC, což je obrovská suma, kterou byste na burze, jakožto běžný smrtelník bez úspor jen stěží koupili, protože by se jednalo o opravdu velké množství amerických dolarů. Jak tedy sami vidíte, mining přináší jisté výhody a je dobré jej alespoň vyzkoušet. Je to celé bez práce, a vaše příjmy kontinuálně rostou, nikoliv jako u jednorázového nákupu na burze. Další výhodou je, že až na vybavení místnosti do toho nebudete muset vložit ani jednu jedinou korunu.