2. 2. 2019

Když najdete kočku či psa

Jistě se s tím setkal každý člověk, který se alespoň občas vydá ven. Po ulicích můžete potkat psa či kočku, který se toulá. Nemá domov a potravu si shání těžce. Najdou se lidé, kteří toto přehlíží a pak jsou takoví, kterým to není lhostejné a snaží se situaci nějak řešit.
kočka na plotě

Jak se může situace řešit? Zatoulané kočky nenechávat na ulici, ale vzít si ji domů . Dát jí najíst a napít. Vykoupat jí a nechat jí v klidu, třeba v krabici, kam jí dáte starý svetr či mikinu. Kočka Vám za tuto péči bude vděčná. Takové zvíře, které jste našli na ulici ještě nemusí být zatoulané. Může být pouze zanedbané nebo se toulá pár dní, ale stále má někde majitele. Proto je dobré poptat se po okolí, kde jste ji našli, zda někomu nepatří. Případně vytisknout letáčky s informací, že jste našli zvířátko a zda ho někdo nehledá. Pokud si nemůžete dovolit mít domácího mazlíčka, tak jí poté můžete umístit do útulku, kde o ní bude postaráno a časem se dostane do nějakého nového domova.

U psa je to trochu těžší. Jelikož je větší a může být i nebezpečnější, tak je lepší se nejdříve poptat po okolí, zda někomu nepatří. Poté dát inzeráty na internet, že jste potkali pejska, který se toulá. Další možností je zavolat hlídku městské policie, která se o psa postará.
pejsek v dece
Nejčastějším řešením je to, že se odchytí a odveze do útulku. Útulek mu dá najíst, umyje ho a postará se o něj. Poté je umístěn do klece s boudou. Dále dají na internet inzeráty s tím, že se nalezl pes. Pokud se majitel do několika dní neozve, tak je nabízen lidem, kteří shání nového domácího kamaráda. Proto pokud jste v situaci, že Vám třeba při venčení utekl Váš čtyřnohý mazlíček, tak sledujte městské/vesnické stránky na Facebooku a stránky nejbližších útulků. Případně si zavolejte na policii, zda v nedávné době neodchytávali zvířátko, které bude podobné Vašemu popisu.