3. 5. 2023

Když je únik vody jen drobnou životní epizodou

Když se lidem v době socialismu objevila v bytě mokrá mapa na zdi, byl to obvykle důvod k pláči, k panice nebo vzteku. Zpravidla bylo jasné, že nebude tak snadné najít přesné místo defektu, a hlavně odstranění závady bude zdlouhavé a náročné. Bude to vyžadovat zásah sekáčem či sbíječkou do zdiva, a samozřejmě vystěhování nábytku a dalšího vybavení.

vodovodní kohoutek

Někteří lidé by vám k tomu doslova řekli, že je to „na mrtvici“. Od té doby ale uplynulo více než třicet let a v oblasti instalatérských technologií došlo k určitým pozitivním změnám. Ty zasáhly i detekci úniku vody Kanalizace instalatéři, a tak se již žádná „mrtvice“ konat nemusí. Jak to bude probíhat, pokud přijdete domů z práce, a objevíte na zdi mokrý flek?

Vyšlete zbytek rodiny někam do města – anebo k babičce, pokud se v bytě objeví na zdi mokrá mapa, je bezpečnější, abyste byli v domě jen vy. Zatímco budou ostatní někde v ZOO nebo v cukrárně mlsat dortíky, vy zavolejte instalatéry.

zapojení přívodu vody a odpadu

Vypněte přívod elektřiny – a zapněte jej až v době, kdy se tu objeví instalatér. Snížíte tím pravděpodobnost úrazu elektrickým proudem, pokud se voda již dostala do elektroinstalace, čímž vytvořila vodivé prostředí. Zároveň si obujte vyšší gumovou obuv, a pokud budete instalatérům asistovat, mohou se hodit gumové rukavice.

Instalatéři vyhledávají defekty přesně a rychle – a to i bez bourání omítky. Současné technologie umožňují instalatérům odhalit praskliny v potrubí s přesností na milimetry a tím pádem pak stačí odebrat omítku, zdivo či podlahové krytiny pouze v místě závady.

Instalatéři pracují i v noci – jestliže dojde k závadě v sobotu večer, neváhejte volat havarijní servis i v takovouto dobu. Úniky vody patří k závažným závadám a měly by se řešit co nejrychleji. Havarijní servis je k dispozici 24 hodin denně po celý rok, proto se vám také může hodit mít uložené telefonní číslo v předstihu, abyste mohli závadu řešit bez zbytečného otálení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

written by - Posted in Www