21. 6. 2020

K čemu slouží biomiska?

Už jste zkusili nechat naklíčit bio semena a přidávat si je do potravy? Microgreens jsou výživné a lahodné zelené produkty vlastní výroby a kdo je jednou ochutná, ten na ně nedá dopustit. V polévkách, salátech či pomazánkách jsou naprosto jedinečné.

A v jakých nádobách necháváte semena klíčit? Je pravdou, že stačí obyčejné misky, jaké se běžně v domácnosti nacházejí, anebo třeba sklenice na zavařování. Ale zkusit můžete i speciální misky a sklenice, určené ke klíčení. Co to vlastně biomiska https://www.nakliceno.cz/misky-a-sklenice-na-kliceni/ je? Speciální klíčící miska, která je nejen praktická, ale zároveň slouží jako dekorace, takže vlastně spojíte užitečné s příjemným, neboť si vkusně doplníte interiér.

melon-3460780_960_720

Biomisku nebo sklenici na klíčení naplníte zvolenými semeny a zalijete vodou. Doba namáčení je různá – obilovinám stačí 12 hodin, luštěninám o pár hodin víc. Od druhého dne vodu několikrát denně měníte a semínka při tom lehce proplachujete. Nenechávejte v klíčící nádobce zbytečně moc vody, semena a klíčky by mohly začít plesnivět. A naopak – budou-li příliš suchá, nevyklíčí.

A pak už jen můžete pozorovat a obdivovat, co se se semínky děje, jak se začnou měnit a vypouštět první klíčky, eventuálně i lístečky, které jsou zásobárnou přínosných látek pro váš organismus. Ona i semena v suchém stavu obsahují výživné prvky, ale namočením a klíčením se jejich nutriční hodnota ještě zvyšuje. A také jsou lépe stravitelná.

pulses-4760700_960_720

Biomiska je vyrobena ze světlého tvrzeného, zdravotně nezávadného plastu; sklenice ze zdravotně nezávadného, průhledného skla, aby přes její stěny pronikal dostatek světla.

Pokud byste si přesto nevěděli s nakličováním bio semen rady, zkuste se řídit radami v knížce o klíčení a se spoustou receptů, kterou u nás můžete zakoupit stejně jako biomisky nebo bio sklenice na klíčení.