6. 5. 2023

Hledejte něco nového a jiného!

Malé začínající kapely to prostě nemají snadné. Musí prorazit na scéně a málokdy se to podaří. Samozřejmě je otázkou, zda se to nepodaří kvůli tomu, že hudba není dobrá nebo právě jen proto, že u nás jsme zvyklí konzumovat spousty a spousty populární hudby a už nehledáme jiné alternativní zdroje pro rozšiřování našich obzorů.
Podívali jsme se na několik málo kapel, které stály za to, ale rozpadly se, protože bohužel nemohly svoji činnost dál provozovat nebo na kapely, které stojí za to, ale nejsou známé tak, jak by si zasloužily!
zpívající kytarista
Muleta
Mezi takové kapely se řadí například kapela Muleta. Pokud si poslechnete jejich hudbu, která je čistě z jejich dílny, určitě zalitujete, že se tato kapela rozpadla dříve, než vůbec mohl někdo ocenit její kvality. Skvělá zpěvačka, skvěle vystavěné songy, skvělý crossover-art rock a ke všemu v našem rodném jazyce. I takové kapely končí, protože prosadit se v šoubyznysu je opravdu těžké a dá se říci, že i drahé.
Vypuštěné Koupaliště
Kapela s velmi vtipným názvem však vůbec není k smíchu. Její front man má nádherný a podmanivý hlas. Jejich hudba je skvělá, dobře vystavění, a i když není popová, je to velmi chytlavá muzika. K jejich prospěchu je to, že už vydali dvě studiová alba, která byste měli slyšet!
Pokud nevíte, co poslouchat, doporučujeme poslechnout právě jejich tvorbu! Stojí to za to, nejen do sluchátek, ale i naživo!
dav na koncertě
Nitere
Pokud byste raději něco jemnějšího, můžete si najít velmi alternativní klasickou hudbu zpěvačky Nitere. Její hudba je tak niterní, že by mohla strhnout každou romantickou, hudebně založenou duši. Na první poslech si ji zamilujete, pokud ve vás dřímají emoce, které neumíte vyjádřit v běžném životě, ale potřebujete se nějakým způsobem s někým ztotožnit.
Pojďme si na rovinu říct, že stojí za to hledat hudbu v dnešní době i jinde, než jen díky pomocí klasických rádií a televize!