20. 7. 2020

Letní pohoda na zahradě

Přípravy pro stavbu bazénu

Nejoblíbenější bazény pro zahradní koupání jsou pro Čechy bezesporu ty nadzemní, které si šikovný kutil dokáže doma postavit sám. I pořizovací cena těchto modelů je příznivá, a to hlavní je, že se dají velice často koupit v akci a s výraznou slevou a na to zatím lidé stále slyší.

Samotná instalace nepředstavuje pro šikovné české ruce žádný problém, a navíc je to i práce zábavná, za kterou si stavitel vyslouží uznání celé rodiny, a hlavně děti budou nadšené a bude těžké je z vody dostat ven.

Bazénová fólie

U těchto stavebnicových bazénů je důležité, aby se dobře připravil terén pod samotným bazénem a odstranily se z něj všechny nerovnosti, které by mohly bazénovou fólii ze dna bazénu mechanicky poškodit. Nejčastěji se jako základní plocha použije jemný písek a na něj se položí geotextílie, která se dá koupit už přímo tvarovaná na určitý tvar bazénu anebo v metráži. Stavba bazénu je snadná, jediné, co se musí opravdu dobře hlídat, je natažení bazénové fólie. Ta musí být perfektně hladká a vypnutá.

zahradní bazén1

Filtrace

Zvýšenou pozornost si vyžádá i filtrace, bez té se žádný bazén, kde má být kvalitní voda, neobejde. Pokud vše dopadlo podle plánu, bazén i po napuštění vody stojí, filtrace funguje a děti zlobí a dovádí, je potřeba dokoupit také základní bazénové vybavení.

Nezbytné vybavení

Začít by se mělo schůdky, aby se do vody dobře lezlo a taky vylézalo. Velikost schůdků je potřeba přizpůsobit velikosti bazénu.

Můžete se vybavit i solární sprchou, která vás očistí od potu, nečistot a krémů před vstupem do bazénu. A teplou vodu vám ohřeje zdarma sluníčko.

zahradní bazén

I přes fungující filtraci je potřeba chránit bazén před nečistotami. K tomu slouží plachty, kterými se bazén přikryje a také pomůcky k čištění. Hrubé nečistoty se snadno posbírají síťkou a dno bazénu se udržuje pravidelným použitím bazénového vysavače.

Vždy, když se bazén nepoužívá, měl by být přikrytý plachtou a důležité je rovněž hlídat kvalitu vody a dle potřeby ji upravovat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup