24. 8. 2021

K obalovým materiálům se řadí i kartonová střiž a kartonové krabice

Vynález papírového kartonu doslova změnil svět k lepšímu. Díky tomu máme možnost pohodlně balit věci do krabic před stěhováním, můžeme odesílat a přijímat balíky prostřednictvím přepravních společností a docela obyčejný papír dokáže udržet předměty uvnitř krabic v neporušeném stavu. Předměty v kartonových krabicích 430x310x100 2pack stačí vhodně zabalit do nějakého balicího materiálu a mohou cestovat na tisíce kilometrů daleko.

kartonová krabice

Když se zamyslíte nad tím, že lidé v Česku ještě před pár desítkami let neměli vůbec možnost zásilky přímo do místa bydliště, a že dnes si můžete nechat zaslat domů téměř vše, včetně potravin, je to svým způsobem velký kus cesty kupředu, který jsme ušli od pádu Železné opony. Kdo si tuto výhodu uvědomuje, využívá ji a nejen to. Váží si každé drobnosti, která díky tomu jeho život vylepšila.

papírový karton

Těmi drobnostmi může být i obalový a balicí materiál. Kupříkladu taková bublinková fólie – skvělý pomocník pro balení takříkajíc všech věcí, co máte doma, počínaje knihami a dětskými hračkami a konče nábytkem, svítidly a kuchyňským nádobím.

Zázrak jménem kartonová střiž

Neměli bychom ovšem zapomínat i na dalšího pomocníka a tím se stala kartonová vlna neboli střiž. Když totiž papírový karton proříznete tak, že z něj vytvoříte úzké proužky a zachováte jejich integritu, aby se nerozpadly a zůstaly pohromadě, máte k dispozici perfektní výplň, kterou zabezpečíte před poškozením i sklo a porcelán a další křehké předměty.

V kombinaci s bublinkovou fólií snadno zabalíte prakticky cokoli, zbývající místo v krabici vyplní kartonová střiž tak, aby se nic uvnitř volně nepohybovalo, a v zásadě pak nevadí, když s balíkem přepravci nezachází zrovna v rukavičkách. Kartonovou střiž po použití odložíte do kontejneru s tříděným odpadem a bude opětovně recyklována k dalšímu využití, je to tedy zároveň ekologický způsob likvidace a cenná druhotná surovina.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup