30. 10. 2021

Brigády

Mnoho studentů řeší nedostatek finančních prostředků, to není nic neobvyklého. Je logické, že při studiu nemáme dostatek času ani energie chodit ještě do zaměstnání. Jsou lidé, kteří dostávají bohatou podporu od rodičů. Takový se finanční tísní zabývat nemusí. Ale to jsou spíš výjimky.

Většina běžných studentů alespoň po část školního roku musí chodit i na brigádu. Dobrá zpráva je, že brigád je obrovské množství. A v dnešní době už nemusíme obcházet obchody a ptát se, kde by potřebovali prodavačku nebo uklízečku. Brigáda se dá sehnat snadno z domova prostřednictvím některého z mnoha serverů. Jedním z nich může být hitprace, kde najdete brigády Plzeň a okolí.

počítání výplaty

Na portálu se dá snadno vyfiltrovat, kde má brigáda být a jaká je náplň práce. Možností je opravdu hodně, můžeme např. roznášet noviny a letáky, prodávat v obchodě, uklízet, dělat asistenta nebo i administrativního pracovníka či recepční.

Pokud nemáte žádné předchozí zkušenosti ani dokončenou střední školu (nebo prostě nechcete pracovat hlavou a od studia si chcete na brigádě spíše odpočinout) budou pro vás vhodné pozice jako např. pošťák nebo distributor reklamních materiálů. Pokud roznášíte poštu, jste na čerstvém vzduchu, nikdo vás příliš nekontroluje a práci si můžete rozvrhnout, jak jen chcete. Taková brigáda ovšem nebývá nijak skvěle placená a v zimě může být dost nepříjemná.

prodavačka v květinářství

Naopak pokud vám nevadí i na brigádě po škole trochu přemýšlet, můžete se zkusit ucházet o místo asistenta v nějaké blízké kanceláři nebo zkusit pracovat v obchodě. Práce v obchodě je jednoznačně zajímavá a různorodá, může vypadat jednotvárně, ale ve skutečnosti s každým zákazníkem řešíte jiný problém, takže jednotvárná rozhodně není. Tady už bývá výplata hezčí než u roznášení novin, ale zase máte i zodpovědnost za peníze na pokladně a musíte ochotně komunikovat se zákazníky.